Mekanik Ayrıştırma Tesisi Kurulumu

Mekanik Ayrıştırma

Mekanik Ayrıştırma Tesisi Kurulumu

Mekanik ayrıştırma tesisi kurulumu ile birlikte işlerinizi daha hızlı halledeceksiniz. Ayrıştırma işlemlerinde yoğun bir şekilde emek harcanmaktadır. Bu nedenle de düzgün çalışacak makinalar seçilmelidir.

Mekanik ayrıştırma tesisi kurulumu sayesinde ayırma ve ayıklama işleriniz daha hızlı halledilecektir. Ayıklama işlemlerinde her zaman mekanik ekipmanlar tesise dahil edilir. Bu tesisler sayesinde büyümeniz daha rahat olacaktır.

Mekanik ayrıştırma tesisi kurulumu noktasında ise tam otomatik bir şekilde atık ayrıştırmalar gerçekleştirilir. Devreye alınması gereken makinalar ise; balistik ve optik seperatörlerin yanı sıra manyetik ve alüminyum ayırıcılardır. Ayrıca; tambur elek, balya presi de olmalıdır.

Tesisi tasarımı noktasında ise ilk olarak atığın niteliğinin analizi yapılmalıdır. Ayrıştırma işleminden sonra ise elde edilen hedef atık ile günlük kapasite noktasında hesaplamalar yapılır. Bu hesaplamalarla birlikte bir ayrıştırma tesisinin tasarımı da tamamlanmış olur.

Otomatik bir katı ayrıştırma tesisi her zaman manuel ayrıştırma tesislerine karşı daha başarılıdır. Bu başarı sayesinde çok iyi bir derecede de verim elde edersiniz. Verim sayesinde de başarı sizlere gelecektir.

İlk kurulum maliyetleri her zaman daha yüksek olacaktır. Ayrıştırma başarısında ise kendi kendini ödemeye başlayacaktır. Bu durumu izleyen yıllarda ise işletme maliyetleriniz son derece düşecektir.

Bu bilgiler ile birlikte tasarım da ortaya tamamen çıkacaktır. Otomatik tesislerin verimi diğer tesislere nazaran daha yüksektir. Ayrıca vardiya boyunca da performansı daha yüksektir.

İşçilik maliyetleri her zaman göz önünde bulundurularak işlem yapılmalıdır. Çünkü sizlere geri dönüşü eksi bir bakiye yaratıyorsa, kurulum tamamen hatalı olmuş demektir. Tasarım için her zaman uzman kadrolardan yardım almanız gerekiyor.

Mekanik Ayrıştırma Tesisi Nasıl Çalışır?

Mekanik ayrıştırma tesisi nasıl çalışır? İnsanlar tarafından ayrılması zor olan birçok materyalin ayrıştırma tesislerinde basit bir şekilde ayrıştığını belirtmek isteriz. Materyaller ilk önce tespit edilmelidir.

Tespit edilen materyaller ile birlikte tüm vardiya boyunca yüksek bir performans sunulur. İstikrarlı bir şekilde çalışan ayrıştırma tesisi sayesinde başarılı sonuçlar elde edilir. Başarı ise sizlerin daha büyümesine olanak sağlar.

Zararlı etkilerin tamamen önüne geçilmesi için mekanik ayrıştırma noktasında Bakanlık tarafından kurallar ile faaliyete geçilmelidir. Daha sonrasında ise ilgili kontroller sağlanır. Kontrolden sonra ise çalışma süreci başlar.

Mekan olarak hava beslemesi yapılmalıdır. Tüm bunlar devam ederken ortamın sıcaklık durumu da kontrol edilmelidir. Güvenilir ve güvenli bir tesisin ilk aşamaları böyle olmalıdır.

Bu aşamalardan sonra ise atıkların türüne göre değerlendirmeler yapılmalıdır. Değerlendirilen alanlara göre farklı sistemlerin kullanılması gerekiyor. Bu durumunda dikkat edilmesi gerekmektedir.

Ayrıştırma sırasında kullanılan makinalardan; optik seperatör materyale hızlı bir şekilde hava üfler. Bundan sonra ise balistik seperatör materyali silkeler. Silkeleme işlemi ile birlikte atık ayrıştırma daha temiz ve kullanışlı olmaktadır.

Yarı otomatik sistemlerde ise insan gücüne daha fazla ihtiyaç vardır. İnsan gücü ile birlikte atıkların farklı konveyörlere dağıtılması sağlanır. Böylelikle organik atıkların ayrılması noktasında insanın önüne gelmesi sağlanır ve ayıklama işleminde verimlilik artar.

Metaller için ise otomatik olarak ayıklama işlemleri gerçekleştirilmelidir. Optik sensörlerin metalleri ayrıştırırken; boyut ve şekil olarak farklı konveyörlere gönderilmesi sağlanır. Bu sayede aynı sayıda yer alan personel ile daha fazla işlem yapılmış olur.

Ayrıştırma işlemlerinde bu noktaya kadar; işçilik giderlerinde de tasarruf sağlanmış olur. Verimlilikte buna bağlı olarak artar. Tasarruf ve verimlilik ile kâr marjınızda artmış olur.

AR-GE süreçlerin en önemlisidir. Şirketinizin büyümesi noktasında hedeflerin gerçekleştirilmesi gerekiyor. Şirket büyümesi için bu noktalara yatırımların artırılması gerekiyor. Mekanik ayrıştırma tesisi nasıl çalışır noktasında detaylı bilgiler bu şekildedir.

Mekanik Ayrıştırma Tesisi Avantajları

Mekanik ayrıştırma tesisi avantajları arasında müşterinin ihtiyacına tam olarak cevap vermiş olursunuz. İlk hedef her zaman müşteri ihtiyacı olmalıdır. Proje tasarımı sayesinde de bunu gerçekleştirirsiniz.

Bu aşamadan sonra ise ilk yapmanız gereken ihtiyaçları dinlemek gerekiyor. İhtiyaçların genel bir analizi yapılır. Bu ihtiyaçlara göre de çözüm üretilmelidir.

Araştırma ve geliştirme işlemlerinin takibi gerçekleştirilmelidir. Bu takip ile birlikte ürün tasarımı tamamlanır. Sistem tasarımı ile birleştirilir.

Tasarım aşamasından sonra ilgili hesaplamalar yapılır. Bu hesaplamalardan sonra ise doğrulama işlemleri yapılır. Son olarak ise projelendirme çalışmalarına koyulunuz.

Uzman kadromuz sayesinde her zaman doğru hesaplamalar yapılır. Bu doğru hesaplamalarında sonrasında bir kontrolü vardır. Kontroller de tamamlanır ve modellemeler başlar.

İnsanların ayırt etmesinde zorlanacağı malzemelerin hızlı bir şekilde ayırt edilmesi için gerçekleşen bu işlem her zaman kârlıdır. Bunun için performansı yüksek cihazlar seçilmeli ve verim almanız gerekmektedir. Tasarımdan tutunda, bulunduğunuz araziye kadar her türlü işlemin sizlere kâr olarak dönmesine önem vermeniz ve buna göre karar vermeniz gerekiyor.

Mekanik ayrıştırma tesisi kurulumu bu şekilde gerçekleştirilir. Genel bir pazar araştırması her zaman sizlere yarar sağlayacaktır. Pazar araştırması ile birlikte kurulumun gerçekleşeceği arazinin de önemli bir yer tuttuğunu belirtmek isteriz.

Mekanik ayrıştırma tesisi kurulumu noktasında işlemlerin ekipmanlardan tarafından yapıldığı anlaşılmış oldu. İnsan gücü tarafından ayrıştırma gerçekleştirilemez. İnsan gücü sadece kalite kontrol noktasında bu görevleri üstlenir.

Mekanik ayrıştırma tesisi kurulumu aşamasında tasarımlar da son derece önemlidir. Tasarım ile birlikte ayrıştırılacak malzemelerin sizlere etki edeceğe etkenlerde göz önünde bulundurulmalıdır. Kapasite her zaman etki eden başka bir etmendir.

DİĞER HİZMETLERİMİZ

  • Gaz Jeneratör Motoru Konteyneri Üretimi

    Gaz Jeneratör Motoru Konteyneri Genel Özellikler Konteyner Genel Yerleşim (Havalandırma Fan ve Kabin, Radyatör, Susturucu Baca Montaj) Genel Teknik Özellikler Konteyner Genel Ebadı 12 x 2.8 x 2.9 metre (Gaz

  • Enerji Santralleri Kurulumu

    ELEKTRİK SANTRALİ KURULUMU Elektrik, hayatımızın en önemli ve vazgeçilmez bir noktasıdır. Günümüzde çoğu elektronik eşya, araç ve gereçler elektrik enerjisi ile çalışmaktadır. Elektrik enerjisi de kendi içinde dallara ayrılmaktadır. Bu