Trommel Elek Üretimi

Trommel Elek Üretimi

Trommel Elek

Trommel elek kullanımı ile katı atıkların elenmesi artık çok kolay. Trommel elek üretimi, üretim sahanızın büyüklüğü neticesinde geri dönüşüm tesislerine yarar sağlamaktadır. Trommel elek üretimi noktasında her zaman sizlerin yanındayız.

Trommel elek, Rotary Screen olarak da bilinmektedir. Tamburun tam olarak delikli bir silindirik çizimi mevcuttur. Bu silindir iki ya da üç farklı şekilde delik boyutlarından da oluşabilir. Bu durumlara bağlı olarak da dönme konumunda farklı boyutlardaki delikleri rahatlıkla süzebilir.

Trommel eleklerin özellikleri arasında;
• Rahat bir şekilde değiştirilebilir ekran sayfası mevcuttur.
• Elek temizliğinin kolay olması için tasarımlar değiştirilmiştir. Bu nedenle de her iki tarafta da tamburun yükseltilmesi kolaylaştırılmıştır. Bu yükseltme aşamasında ise sabit bir kriko kullanılmıştır.
• Tekerlekler yönünden bir sorun yaşamamak adına dayanıklı, sağlam ve güçlü tekerler kullanılmıştır.
• Temizlik aşamasının yine kolay bir şekilde gerçekleşmesi ve gözlem yapmak için her iki yanında da erişim kapısı mevcuttur.
• Tekerlerin otomatik bir şekilde yağlanması için sistem tasarlanmıştır.
• Ayarlanabilir bir dönme hızı sayesinde işlemlerinizi hızlı gerçekleştirebilirsiniz.
• Konveyör sistemi ile dilediğiniz yerlere rahat bir şekilde taşıyabilirsiniz.
• Ayrıca sabit aktarma kancaları vardır. Bu şekilde sorunsuz bir şekilde taşıma ve yürütme işlemlerinizi de gerçekleştirirsiniz.
• Üretim kapasitesi her zaman değişiklik gösterebilir. Bunlar sizlerin ihtiyaçlarınıza göre ayarlanmaktadır.
• Sökülebilir bir elek ile dilediğiniz yerlere taşıyabilir ve farklı maddelerin elenmesi noktasında yardımcı olur.
• Elek temizlemek her zaman basit bir şekilde gerçekleştirilmelidir. Bunun içinde döner fırça opsiyonel olarak sunulur ve trommel elek üretimi gerçekleştirilmiş olur.

Trommel Elek Nedir?

Trommel elek nedir sorusuna açıkça cevap vermek gerekirse, geri dönüşüm tesislerinde yer alan katı atıkların rahat bir şekilde elenmesi için tasarlanan bir elektir. Atıklardan gelen bütün malzemelerin rahat bir şekilde ayrışmasını sağlar. Elek ölçümlerinden geçen malzemeler ise alt kısma dökülmektedir.
Elekten geçemeyen malzemeler noktasında ise helezon kanallar kullanılır. Bu helezon kanallar sayesinde malzemeler dışarı atılmaktadır. Bu noktada ise tasarım harikası olduğunu, kesintisiz bir şekilde çalıştığını da belirtmek isteriz.
Boyutlardan tutunda, motor güçlerine kadar birçok durum eleklerin kapasitesini değiştirir. Çap, uzunluk gibi birçok şeyin yanında hız da bu durumu değiştirmektedir. Dilediğiniz şekilde opsiyonel işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Tasarım noktasında her zaman kullanıcısına rahatlık sağlar. Opsiyonel olarak tasarlanmıştır ve sökülebilir. Elek aynı zamanda paslanmaz çelikten üretilmiş olup, Trombel elek nedir sorusuna yanıt vermiş olduk.

Trommel Elek Nasıl Çalışır

Trommel elek nasıl çalışır sorusuna sizlere kısa bir bilgi vereceğiz. Elek içerisinde katı maddeler tutulur. Bu katı maddeler sıyırıcı bir bıçak yardımı sayesinde toplama haznesine iletilir ve işlem gerçekleşmiş olur.
Trommel elekler genellikle kimya, plastik ya da geri dönüşüm sektörlerinde kullanılmaktadır. Ayrıca ilaç, ağaç ve gıda sektörlerinde de kullanılır. Sektörel olarak çok fazla yerlerde kullanımı gerçekleştirilir.
Kapasiteleri doğrultusunda her zaman farklı ölçülerde elekler kullanılabilir. Eleklerden geçen malzemeler her zaman makine altında bulunan bant sistemi ile yere sevk edilmektedir. Elekten geçmesini istemediğiniz malzemeler ise atık işlem makinalarına sevk eder.
Katı atık maddelerinin boyutlarına göre malzemeler ayarlanabilir. Özel durumlara bağlı olarak birkaç bölüme ayrılabilir. Elek delikleri de bu sayede küçükten büyüğe sıralanmış olup her bölüm içerisindeki delik çapı aynı olmaktadır.
Çalışma aşamalarını özetlemek gerekirse;
• Ana taşıyıcı üzerine eğimli olarak büyük bir silindir monte edilir.
• Bu silindir bir kaplin yardımıyla motora bağlanmaktadır.
• Bu durumdan sonra kendi ekseni etrafında dönmeye başlar.
• Malzemeler eğik bir şekilde, dönen silindiri besleyeceğinden dolayı; elek üzerinde yuvarlanmaları gerçekleştirir.
• Son olarak ise silindirin arka ucun alt kısmında yer alan küçük boyutlu malzemeler boşaltılır.
• Niteliksiz olan büyük ürünler ise boşaltma ağzı üzerinden boşaltılmaktadır.
Geri dönüşüm tesislerinde yer alan katı atıkların elenmesi bu şekilde gerçekleşir. Maksimum bir verim alarak tüm malzemeler ayrıştırılır. Elek ölçüleri içerisinde yer alan çıkışa gider ve geçemeyenler ise tamamen dışarı atılır. Trommel elek nasıl çalışır sorusuna yanıt aslında bu kadar basittir.

Trommel Elek Fiyatları

Trommel elek fiyatları noktasında, müşteri taleplerine göre üretimler gerçekleştiririz. İhtiyacınızın ne olduğu konusunda iyi bir analiz yapmanız yeterli olacaktır. Bu ihtiyaçların neler olduğunu belirtmeniz yeterli olacak ve hızlı bir şekilde sizlere dönüş olacaktır.
Ergonomik bir tasarımı mevcuttur. Elenmesi gereken malzemenin ve kapasitenin önemi vardır. Bu durumlarda da farklı eğilim verilmesi gerekir ve yüksek randıman ile çalışmalarına devam eder.
Her zaman farklı modellerde trommel eleklerimiz mevcuttur. Bunların arasında atık türüne ve kapasitesine göre değişiklik gösteren eleklerin olduğunu belirtmek isteriz. Bu eleklerde ise döner elek sistemleri de mevcuttur.
Fiyatlar her zaman değişiklik gösterir. Bu nedenle bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. İhtiyaçlarınıza kısa bir süre içerisinde dönüş yapmaktayız.
Trommel eleklerin motor güçlerine göre ve döner elek çaplarına göre fiyatlarının değiştiğini bildirmek isteriz. Ayrıca elek uzunluğu, kapasite ve hız eklentileri ile birlikte de fiyatlar değişebilir. Her zaman sizlerin belirlediği seçenekler dahilinde hizmet veririz.
Tasarımlar noktasında her zaman en kaliteli malzemeleri kullanarak Trommel elek üretimi yapıyoruz. Bu üretim sırasında istediğiniz ölçülere bağlı olarak trommel elek üretimi gerçekleştirilir. Her zaman sizlerin belirttiği türe ve kapasiteye göre trommel elek üretimi ile yanınızdayız.

DİĞER HİZMETLERİMİZ

  • Fermantasyon(Digester) Tesisi Kurulumu

    Fermantasyon (Digester) Tesisi Kurulumu Fermantasyon tesisi kurulumu öncesi fizibilite çalışmaları, fermantasyon tesisi neden kurulmalıdır ve fermantasyon tesisi kurulumu avantajları nelerdir gibi sorularında cevabını vermeye çalışacağız. Öncelikle fermantasyon hakkında detaylı bilgi